WCAG
- powiększ tekst
- normalny tekst
- zmniejsz tekst
- czarno-białe
- ujemmny kontrast
- jasne tło
- podkreśl linki
- resetuj wszystko
AKTUALNOŚCI
2023-03-30 18:28:45

Wyjazd do Domu Kultury w Limanowej na spektakl „Król lasu"

21 marca 2023r. - w pierwszy dzień wiosny, uczniowie klas I - III naszej szkoły udali się kolejny już raz do Domu Kultury w Limanowej na spektakl pt.: „Król lasu” wystawiany przez Warszawski Teatr Edukacyjny. Celem wyjazdu było rozbudzanie zainteresowania kulturą, uwrażliwianie na piękno przyrody, a także wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji poprzez aktywny udział w spektaklu.

Uczniowie naszej szkoły mieli szczęście zająć miejsca tuż przy scenie – mogli więc obserwować całe widowisko z bardzo bliska.

Akcja sztuki rozgrywa się w lesie, w którym panuje prastary Dąb – Król lasu wspomagany przez marszałka Sowę.. Niestety Brud i jego pomocnicy - Szczur i Karaluch zaśmiecają las. Na pomoc przybywa doktor Bąbel ze swoim robotem Lalą oraz jego wnuk Jędrek – wesoły chłopiec, który lubił słuchać muzyki za to nie bardzo lubił czytać książki. Jak w dobrej bajce tak i w tym przedstawieniu wszystko dobrze się kończy. Brud zostaje pokonany, las staje się czysty i zadbany a Jędrek nie tylko polubił czytanie książek, ale też nauczył się pomagać innym.

Całość oprawiona była w kolorową dekoracje i niebanalne kostiumy. Aktorzy aktywnie angażowali młodych widzów w czasie przedstawienia poprzez pytania i wspólną zabawę. W takiej atmosferze dzieciaki przeżyły wiele pozytywnych emocji. Spektakl bardzo podobał się dzieciom i z pewnością na długo zostanie im w pamięci.

Głównym celem spektaklu było rozwijanie wrażliwości oraz prawidłowych postaw ekologicznych wśród dzieci co jest ważne, szczególnie na progu wiosny i budzącej się do życia przyrody.

Zachęcamy dzieci – dbajcie o przyrodę!!!

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć z wydarzenia…Czytane: 90
© SP Nr 1 Siekierczyna