WCAG
- powiększ tekst
- normalny tekst
- zmniejsz tekst
- czarno-białe
- ujemmny kontrast
- jasne tło
- podkreśl linki
- resetuj wszystko
AKTUALNOŚCI
2022-10-10 14:29:05

Z wizytą u mechanika …

Mechanik"
Kiedy auto się zepsuje
Wnet mechanik odnajduje
Co awarii jest powodem
Skąd kłopoty z samochodem
On pojazdów zna budowę
Często więc pochyla głowę
I zagląda do silnika
Jak z obrazka to wynika
Rozmaite są powody
Że się psują samochody
Dobrze jednak, że są ludzie
Którzy mogą w smarze, brudzie
Mając przy tym sporo wprawy
Wykonywać te naprawy

Realizując jedno z działań szkoły jakim jest formowanie preorientacji zawodowej naszych uczniów oraz chcąc rozbudzić w dzieciach zainteresowania techniczne, nauczyciele klas I – III zorganizowali wyjście do Firmy Pana Andrzeja Biernata „Auto-Serwis ASB„ Mechanika, wulkanizacja, klimatyzacja, zbieżność kół - znajdującej się na terenie Siekierczyny.

W dniu 06.10.2022 r. uczniowie młodszych klas, dzięki życzliwości właściciela Pana Andrzeja Biernata - mieli możliwość odwiedzić jego Firmę „Auto-Serwis ASB„ Mechanika, wulkanizacja, klimatyzacja, zbieżność kół. Wizyta w warsztacie miała na celu poznanie pracy mechanika samochodowego, do którego zgłaszamy się z wszelkimi usterkami samochodu. Jego praca jest niezwykle ważna i potrzebna, ponieważ dba on nie tylko o sam samochód i jego stan techniczny, ale także o nasze poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Pogoda nam dopisała, słoneczko pięknie świeciło, więc zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa - maszerując „raz, dwa, trzy" dzieci doszły do celu spaceru, gdzie zostały z życzliwością przywitane przez samego właściciela.

Pan Andrzej Biernat oraz jego pracownicy pokazali nam swój warsztat pracy, urządzenia, którymi reperują auta; opowiedzieli o swojej pracy, wytłumaczyli działanie niektórych maszyn i urządzeń oraz odpowiedzieli na pytania dzieci. Uczniowie z zainteresowaniem zwiedzili obiekt i przyglądali się pracy mechanika. Duże wrażenie wywarło na nich podniesienie auta do góry specjalnym podnośnikiem oraz obejrzenie od spodu elementów zawieszenia. Chłopców szczególnie zainteresowało urządzenie do zakładania opon na felgi i do wyważania kół. Uczniowie mogli również zobaczyć jak za pomocą specjalnego urządzenia można naprawić wgniecione elementy karoserii, a także obejrzeć pomieszczenie, w którym maluje się samochody. Chętni mogli przejechać się specjalnym podnośniku.

Na zakończenie wizyty uczniowie wręczyli Panu Biernatowi okolicznościowe podziękowania.

Panu Andrzejowi Biernatowi oraz wszystkim pracownikom Firmy „Auto-Serwis ASB”, dziękujemy serdecznie za przychylność naszej szkole i wspieranie nas w realizacji zadań wychowawczych, ukierunkowanych na zbliżanie dzieci do środowiska pracy. Dzięki takim działaniom dzieci mogą poznać swoje predyspozycje zawodowe oraz lokalny rynek pracy.

Życzymy wielu powodów do satysfakcji,
sukcesów osobistych i zawodowych
oraz realizacji wszystkich planów.

 

Uczniowie
Nauczyciele
Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 1
im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie

 

 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć …Czytane: 186
© SP Nr 1 Siekierczyna