WCAG
- powiększ tekst
- normalny tekst
- zmniejsz tekst
- czarno-białe
- ujemmny kontrast
- jasne tło
- podkreśl linki
- resetuj wszystko
AKTUALNOŚCI
2023-04-24 20:22:34

ŚWIĘTO ZIEMI

22 kwietnia wspólnie z 192 krajami obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Na świecie dzień ten obchodzony jest od 1970 roku, a w Polsce od 1990 roku. Głównym celem Dnia Ziemi jest przybliżenie problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja dla ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również okazja do przedstawienia zagrożeń naszej planety.

Obchody Dnia Ziemi to wspaniała okazja do kształtowania postaw proekologicznych i prozdrowotnych wśród dzieci. W Naszej Szkole obchody te miały miejsce 21 kwietnia. W obecności całej społeczności szkolnej uczniowie klas młodszych zaprezentowali montaż słowno-muzyczny oraz popisali się umiejętnościami aktorskimi w bajce pt; ”Jaś i Małgosia” – oczywiście w wersji ekologicznej, gdzie Babę Jagę zastąpiła Baba Flora.

Młodzi artyści z przejęciem przedstawiali złe i dobre wzorce zachowań wobec naszej planety. W wierszach, piosenkach i przedstawieniu przypominali o trosce o Ziemię, a co za tym idzie – trosce o zdrowie ludzi, zwierząt i roślin.

Brawa dla aktorów i gratulacje za udany występ!Czytane: 122
© SP Nr 1 Siekierczyna