WCAG
- powiększ tekst
- normalny tekst
- zmniejsz tekst
- czarno-białe
- ujemmny kontrast
- jasne tło
- podkreśl linki
- resetuj wszystko
AKTUALNOŚCI
2023-04-11 17:45:57

Akcja edukacyjna „Akademia wodnika” w naszej szkole

W dniu 3 kwietnia 2023 r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Sądeckich Wodociągów, którzy w ramach akcji edukacyjnej „Akademia wodnika” w interesujący sposób przybliżyli przedszkolakom i uczniom klas młodszych znaczenie wody w życiu człowieka oraz jej rolę w przyrodzie.

Uczniowie dowiedzieli się m. in.: jak niewiele wody pitnej jest na kuli ziemskiej i dlaczego trzeba ją oszczędzać. Ile wody potrzebuje dziecko, a ile człowiek dorosły do spożycia w ciągu dnia. Czym jest obieg wody w przyrodzie i co to są źródła wody pitnej. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć czym różni się woda pitna od wody rzecznej. Dowiedzieli się co to jest uzdatnianie oraz dlaczego należy systematycznie badać wodę w przydomowych studniach. Uczestnicy prelekcji mieli okazję obserwować proste doświadczenia wykonywane przez naszych gości. Na własne oczy mogli zobaczyć, czym jest napięcie powierzchniowe wody. Była również okazja do zadawania pytań. Dzieci usłyszały także wiele ciekawostek m. in.: czym są akwedukty i gdzie na świecie znajduje się najstarszy wodociąg.

Uczniowie, którzy wykazali się wiedzą i aktywnością otrzymali nagrody rzeczowe. Natomiast uczennica klasy drugiej Aleksandra Piszczek odebrała z rąk naszych gości nagrodę za wyróżnienie w konkursie „Woda życiem i magią” organizowanym przez Sądeckie Wodociągi. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy zaproszenie do odwiedzenia Sadeckich Wodociągów. Kto wie, może wybierzemy się tam z wizytą ….

Naszym gościom: Pani Małgorzacie Cygnarowicz oraz Panu Aleksandrowi Bembenikowi serdecznie dziękujemy za ciekawą prelekcję uświadamiającą uczniom znaczenie wody w przyrodzie oraz propagującą wiedzę ekologiczną wśród dzieci.

Wizyta przedstawicieli Sadeckich wodociągów jest kolejnym przedsięwzięciem, które wpisuje się w realizowaną w naszej szkole akcję „ Trzymaj formę”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia …Czytane: 271
© SP Nr 1 Siekierczyna