WCAG
- powiększ tekst
- normalny tekst
- zmniejsz tekst
- czarno-białe
- ujemmny kontrast
- jasne tło
- podkreśl linki
- resetuj wszystko
AKTUALNOŚCI
2023-03-30 18:36:20

„Woda źródłem życia” – 22 marca Światowy Dzień Wody

Czym jest woda i jakie ma znaczenie dla człowieka i świata wiedzą nawet najmłodsi, a o jej wartości nie trzeba nikogo przekonywać. Woda jest największym skarbem ziemi – jest też źródłem życia i zdrowia.

Pod hasłem „Woda źródłem życia” obchodziliśmy w naszej szkole w dniu 22 marca Światowy Dzień Wody. W akcję włączyli się wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki. Dzieci otrzymały w tym dniu butelkę wody do posiłku i mogły cieszyć się jej orzeźwiającym smakiem. Uczniowie klas młodszych przygotowali na dodatkowych zajęciach gazetkę tematyczna i dekorację a przedszkolaki narysowały z tej okazji piękne prace plastyczna. Część uczniów wzięła również udział w organizowanym przez Sądeckie Wodociągi konkursie plastycznym – „Woda życiem i magią”.

Picie czystej wody jest niesamowicie ważne, aby nasz organizm był zdrowy. Woda daje nam siłę do działania oraz energię do każdej aktywności jaką podejmujemy. Oczyszcza nasz organizm z toksyn a także przyspiesza metabolizm i do tego jest neutralna dla naszej wagi. Ponadto jest smaczna, pozwala nam na zachowanie dobrego samopoczucia i utrzymanie dobrej formy. Akcja picia wody wpisuje się w realizowany w szkole projekt „Trzymaj formę”.

Zachęcamy wszystkich - pijcie wodę i oszczędzajcie ją, aby nam jej nie zabrakło.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia…Czytane: 99
© SP Nr 1 Siekierczyna