WCAG
- powiększ tekst
- normalny tekst
- zmniejsz tekst
- czarno-białe
- ujemmny kontrast
- jasne tło
- podkreśl linki
- resetuj wszystko
PEDAGOG SZKOLNY
2021-04-19 08:30:00
Jak pokonać stres przed egzaminem?
Ósmoklasisto zastanawiasz się jak pokonać stres przed egzaminem? Zapraszam do zapoznania się z infografikami :) Pozdrawiam Pedagog szkolny Lidia Wąchała
2021-04-12 08:30:00
Jak pomóc sobie i dziecku podczas nauki zdalnej?
Drogi rodzicu, pewnie często zastanawiasz się jak poradzić sobie z organizacją nauki w domu tak aby przynosiła ona efekt? Zapoznaj się z kilkoma informacjami zawartymi w poniższej prezentacji. Może pomogą Ci one zorganizować dla Twojego dziecka przyjazne środowisko do nauki. Pozdrawiam Pedagog szkolny Lidia Wąchała
2021-03-29 08:30:00
2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu propagowanie wiedzy na temat tego zjawiska. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. 
2021-03-22 08:30:00
Bezpieczni w sieci z OSE - Sexting
Dzieci i nastolatki spędzają online średnio 4 godziny dziennie. Co więcej, prawie 8% młodzieży i dzieci korzysta z internetu w nocy, nierzadko aż do godzin porannych. Dziewczynki i chłopcy nieco inaczej funkcjonują w sieci, ale bez względu na płeć najczęściej szukają tam treści rozrywkowych i kulturalnych (muzyka, seriale, lmy, gry wideo). Komunikują się też z przyjaciółmi oraz bliskimi, korzystając chociażby z mediów społecznościowych (Bochenek, Lange, 2019). ... Sexting to zjawisko, które polega na przesyłaniu za pomocą internetu i nowoczesnych technologii komunikacyjnych swoich zdjęć, lmów bądź wiadomości o seksualnym charakterze. Termin powstał z połączenia słów „sex” i „texting” i początkowo odnosił się jedynie do erotycznych wiadomości SMS, ale wraz z rozwojem technologii został rozszerzony o komunikatory, aplikacje i inne narzędzia, które umożliwiają wysyłanie plików multimedialnych. Jest to zachowanie obecne w każdej grupie wiekowej i szczególnie niebezpieczne zwłaszcza dla osób małoletnich. W niektórych przypadkach może nosić znamiona przestępstwa związanego z produkcją materiałów pornogra cznych z udziałem osoby małoletniej, tj. poniżej 18. roku życia (art. 202 § 3 k.k.).
2021-03-17 10:15:00
18 marca Europejski Dzień Mózgu
Dziś Europejski Dzień Mózgu!!! Jak ważny dla nas jest sprawny mózg nie trzeba nikogo przekonywać. Europejczycy Dzień Mózgu świętują od 1998 roku, a jego celem jest propagowanie wiedzy o funkcjonowaniu naszego układu nerwowego.
1 2 3 ...
© SP Nr 1 Siekierczyna